Archiwum
Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN poszukuje kandydata na stanowisko: Postdoctoral Researcher

Liczba stanowisk: 1

Miejsce wykonywania pracy: Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, Pracownia Biologii Mitochondriów i Metabolizmu

Profil zawodowy badacza: R2

Dyscyplina naukowa: nauki biologiczne

Typ i rodzaj konkursu: NCN OPUS-LAP

Wymagania:

  • Stopień doktora w dziedzinie biologii molekularnej, biologii, biochemii lub biotechnologii uzyskany nie wcześniej niż siedem lat temu (nie wliczając urlopów związanych z macierzyństwem)
  • Doświadczenie w pracy laboratoryjnej w dziedzinie biochemii, biologii molekularnej
  • Istotnym kryterium przy wyborze będzie również doświadczenie w pracy ze zwierzętami laboratoryjnymi (myszy), lub gotowość do podjęcia takiej pracy
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Dorobek naukowy udokumentowany publikacjami z listy JCR
  • Umiejętność pracy zespołowej
  • Wysoka motywacja do pracy eksperymentalnej. Oczekuje się, że w okresie zatrudnienia w Instytucie, post-doc nie będzie podejmował innej pracy

Zakres zadań na stanowisku:

Głównym celem projektu (Rola upośledzonej funkcji autofagii i peroksysomów w rozwoju NAFLD i ich ukierunkowanej regeneracji dla poprawy skuteczności wielonienasyconych kwasów tłuszczowych n-3 PUFA) jest lepsze poznanie roli autofagii w rozwoju niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby (NAFLD). Planujemy zbadać, czy aktywatory autofagii mogą zwiększyć skuteczność suplementacji wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi (n-3 PUFA) w przypadku bardziej zaawansowanych stadiów NAFLD.

Zadania badawcze będą obejmowały charakterystykę autofagii, metabolizmu i bioenergetyki mitochondriów, produkcji reaktywnych form tlenu, stanu systemu obrony antyoksydacyjnej w komórkowych modelach stłuszczenia. Co więcej, wykorzystując związany z otyłością mysi model NAFLD zbadamy, czy stymulacja autofagii in vivo może być strategią zmniejszania uszkodzenia wątroby w różnych punktach czasowych rozwoju NAFLD i jej progresji do stłuszczeniowego zapalenia wątroby (NASH).

Jest to stanowisko badawcze i nie obejmuje prowadzenia zajęć dydaktycznych.

Streszczenie projektu: https://www.ncn.gov.pl/sites/default/files/listy-rankingowe/2021-09-15okipi34a/streszczenia/536516-pl.pdf

Dalsze informacje można uzyskać kontaktując się z kierownikiem projektu prof. dr hab. Mariuszem Więckowskim ( m.wieckowski@nencki.edu.pl ).

Link do naszej strony internetowej Pracowni: https://wieckowski-mitolab.nencki.edu.pl/

lub https://www.nencki.edu.pl/pl/laboratories/pracownia-biologii-mitochondriow-i-metabolizmu/

Warunki zatrudnienia:

  • rodzaj umowy: umowa o pracę w ramach grantu NCN OPUS-LAP
  • czas trwania umowy: 36 miesięcy
  • wynagrodzenie – około 8 200 PLN brutto
  • data rozpoczęcia pracy: 01.03.2023 r.

Termin składania ofert: 2022.12.30

Forma składania ofert: elektronicznie na adres: postdoc@nencki.edu.pl z dopiskiem „Postdoc MitoLab MW”

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • życiorys naukowy wraz z wykazem publikacji
  • streszczenie rozprawy doktorskiej
  • list motywacyjny
  • kopię dyplomu potwierdzającą uzyskanie stopnia doktora
  • listy polecające i dane kontaktowe dwóch samodzielnych pracowników naukowych gotowych udzielić referencji
  • wykaz wcześniej stosowanych technik badawczych
  • oświadczenie kandydata, że nie jest finansowany z innych projektów Narodowego Centrum Nauki
  • oświadczenie, że Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego będzie podstawowym miejscem zatrudnienia

Spośród osób spełniających kryteria przedstawione w ogłoszeniu najlepsi kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę z komisją rekrutacyjną. Zastrzegamy sobie prawo zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną tylko wybranych osób.

Prosimy o zamieszczenie w cv następującej klauzuli:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu rekrutacyjnym przez Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN z siedzibą w Warszawie przy ulicy Pasteura 3 (administrator danych), na potrzeby rekrutacji na stanowisko określone w ogłoszeniu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE w ramach realizacji obowiązku prawnego ciążącego na administratorze danych (art.6 ust.1 lit. a ) oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2018 poz.1000).

Klauzula Informacyjna

Administratorem danych osobowych jest Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN z siedzibą w Warszawie  przy ulicy Pasteura 3.

Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych Osobowych: iod@nencki.edu.pl

Dane osobowe zawarte w cv, zbierane są i będą przetwarzane wyłącznie w celu rekrutacji na stanowisko określone w ogłoszeniu, prowadzonej przez Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych,  jest dobrowolne, ale konieczne do wzięcia udziału w rekrutacji. Oświadczam, że zostałem/am, poinformowany/a, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Dane osobowe zbierane w celu realizacji procesu rekrutacji będą przetwarzane przez okres niezbędny do organizacji i zakończenia procesu rekrutacji oraz rozpatrzenia ewentualnej reklamacji, jednak nie dłużej niż do 30 stycznia 2023 r.

Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego.

Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych dotyczących swojej osoby, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).

Data publikacji
25 października 2022