Terapie
Kompozycja zawierająca peptyd IM, zestaw oraz zastosowanie do pobudzania regeneracji tkanki złożonej lub leczenia ran
Twórcy: Maria Dzierżyńska, Artur Czupryn, Natalia Filipowicz, Paweł Sosnowski, Piotr Sass, Alina Mieczkowska, Sylwia Rodziewicz-Motowidło, Michał Pikuła, Justyna Sawicka, Piotr Rogujski, Milena Deptuła, Anna Wardowska, Piotr Madaneski, Arkadiusz Piotrowski, Piotr Mucha, Piotr Skowron, Łukasz Janus, Paweł Sachadyn

Przedmiotem zgłoszenia jest kompozycja farmaceutyczna, która zawiera peptyd IM o stężeniu 0,1 - 50 µg/ml i/lub jego farmaceutycznie dopuszczalną sól oraz co najmniej jeden dopuszczalny farmaceutycznie nośnik i/lub rozcieńczalnik. Przedmiotem zgłoszenia jest również zestaw do pobudzania regeneracji tkanki złożonej lub gojenia ran, który zawiera powyższą kompozycję. Ponadto przedmiotem zgłoszenia jest też zastosowanie peptydu IM lub jego farmaceutycznie dopuszczalnej soli do wytwarzania kompozycji do pobudzania regeneracji tkanki złożonej lub leczenia ran wywołanych przez uszkodzenia mechaniczne i/lub chemiczne i/lub termiczne i/lub radiacyjne i/lub operacje chirurgiczne i/lub inne stany patologiczne.

Instytut Nenckiego jest współzgłaszającym wraz z Uniwersytetem Gdańskim, Politechniką Gdańską, Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, MedVentures Sp. z o.o., Pro Science Sp. z o.o. Liderem oraz koordynatorem procesów ochrony własności intelektualnej i pozyskania partnera do komercjalizacji wynalazku jest Uniwersytet Gdański.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej skontaktuj się z Biurem Transferu Technologii.

Numer zgłoszenia:
P.425351 (24.04.2018)