Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

2 października 2019 r., w Instytucie Nenckiego, odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 Warszawskiej Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Biomedycznych.

Zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się dziekani i dyrektorzy jednostek naukowych Kampusu Ochota oraz przedstawiciele 9 Instytutów tworzących Szkołę Doktorską Warsaw-4-PhD, powitała Przewodnicząca Rady Dyrektorów prof. Agnieszka Dobrzyń, Dyrektor Instytutu Nenckiego.  Prof. Dobrzyń podkreśliła interdyscyplinarność oferty edukacyjnej szkoły, która kształci doktorantów w 4 dyscyplinach: biologia, chemia, fizyka i medycyna. Słowa powitania i życzenia owocnej nauki do zgromadzonych studentów skierował również Prezes Polskiej Akademii Nauk, prof. Jerzy Duszyński. W swoim wystąpieniu podkreślił niezwykłą rolę wolności myśli oraz zachęcał doktorantów do niezależności i odwagi w formowaniu pytań naukowych. Po uroczystym ślubowaniu, poprowadzonym przez Kierownika Rady Programowej Szkoły, prof. Daniela Wójcika, uczestnicy uroczystości wysłuchali wykładu inauguracyjnego, zatytułowanego: „Detection of gravitational waves”, który wygłosił prof. dr hab. Tomasz Bulik z Obserwatorium Astronomicznego UW oraz Centrum Naukowo-Technologicznego Astrofizyki Cząstek. Inaugurację zakończyło krótkie spotkanie integracyjne.

Więcej informacji o Szkole Doktorskiej Warsaw-4-PhD:  http://www.warsaw4phd.eu/

14 października 2019