Research
The life and soul of the party or an adapting loner – how social is our brain?

W dniach 11 - 12 października w Sali wykładowej CN odbyła się 3 Konferencja Doktorantów Instytutu Nenckiego. W konferencji wzięło udział 165 uczestników, którzy przedstawili 148 prezentacji. Inauguracji konferencji dokonała prof. Agnieszka Dobrzyń, Dyrektor Instytutu.

Z okazji 100-lecia Instytutu Nenckiego 19 listopada 2018 r. w Sali wystawowej Centrum Neurobiologii Instytutu Nenckiego odbył się wernisaż wystawy 2nd Art & Science: „Sztuka Bioróżnorodności". To już druga edycja projektu Art & Science, inicjującego interakcję środowiska biologów molekularnych i artystów. Prezentowane prace powstały podczas sympozjum artystycznego i warsztatów, które odbyły się w Boskiej Dolinie k. Rzeszowa w dniach 30 września - 5 października 2018 r.

Wernisaż otworzyła prezes zarządu Fundacji Marcelego Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych Hanna Fabczak witając i dziękując prof. Antoniemu Niklowi dziekanowi i prof. Markowi Olszyńskiemu prodziekanowi Wydziału Sztuki i Instytutu Filozofii Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. Janowi Ferencowi dyrektorowi Instytutu Artystycznego Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, prof. Agnieszce Dobrzyń dyrektorowi Instytutu Nenckiego i prof. Adamowi Szewczykowi z Instytutu Nenckiego pomysłodawcy i inicjatorowi projektu, oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i realizację wystawy. Podczas uroczystości wręczono prof. Antoniemu Niklowi i prof. Markowi Olszyńskiemu powołania do Rady Artystycznej Nencki Art Collection.

Dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Quis ipsum suspendisse ultrices gravida.2

Ekspozycję prezentowaną na wernisażu tworzy 50 prac autorstwa pracowników, studentów i absolwentów Akademii Sztuki w Szczecinie, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instytutu Artystycznego Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, Wydziału Artystycznego Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Techniczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

14 November 2018