Terapie
Zastosowanie Marimastatu w leczeniu oraz/lub zapobieganiu epileptogenezie
Twórcy: Leszek Kaczmarek, Barbara Pijet-Binkiewicz, Anna Konopka, Emilia Rejmak-Kozicka

Niniejszy wynalazek dotyczy zastosowania marimastatu lub jego farmaceutycznie dopuszczalnej soli, solwatu lub polimorfu w zapobieganiu lub leczeniu epileptogenezy u osoby, która doznała uszkodzenia mózgu. Wspomniane uszkodzenie mózgu to udar mózgu, urazowe uszkodzenie mózgu lub wynik stanu padaczkowego wywołanego przyczynami strukturalnymi lub metabolicznymi. Marimastat lub jego farmaceutycznie dopuszczalna sól jest podawany najlepiej w ciągu pierwszych 24 godzin po indukcji epileptogenezy.

Instytut Nenckiego jest współzgłaszającym wraz z Uniwersytetem Warszawskim i pełni funkcję lidera oraz koordynatora procesów ochrony własności intelektualnej i pozyskiwania partnera do komercjalizacji wynalazku.

Wynalazek jest przedmiotem umowy licencyjnej z Pikralida Sp. z o.o. .

Jeśli chcesz wiedzieć więcej skontaktuj się z Biurem Transferu Technologii.

Numer zgłoszenia:
P.430263, PCT/IB2019/055040 (17.06.2019)