Trzecia edycja Art & Science w Instytucie Nenckiego
W dniu 13 stycznia 2020 r. w Sali Centrum Neurobiologii Instytutu Nenckiego PAN odbył się wernisaż  wystawy 3rd Art & Science: „Siła Struktur Biologicznych". To już trzecia edycja projektu Art & Science, inicjującego interakcję środowiska biologów molekularnych i artystów. Prezentowane prace powstały podczas Sympozjum naukowo-artystycznego i warsztatów, które odbyły się w Przeworsku w dniach od 28 kwietnia do 5 maja 2019 r.

Wernisaż otworzyła Prezes Zarządu Fundacji Marcelego Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych Hanna Fabczak witając przybyłych gości i dziękując prof. Agnieszce Dobrzyń Dyrektor Instytutu Nenckiego PAN za wsparcie projektów Art & Science. Podziękowania za udział w projekcie skierowane zostały również do pracowników Instytutu Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. Marka Olszyńskiego, dr Kamili Bednarskiej i dr Magdaleny Uchman, współorganizatorów Sympozjum w Przeworsku oraz prof. Mirosława Pawłowskiego autora katalogu Wystawy, prof. Adama Szewczyka z Instytutu Nenckiego pomysłodawcy projektów Art & Science w Instytucie Nenckiego PAN. Wernisaż, w którym uczestniczyło kilkadziesiąt osób, zaszczycili swoją obecnością m.in. Prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Jerzy Duszyński i Prezes Polskiego Towarzystwa Biochemicznego prof. Andrzej Legocki. Gośćmi wernisażu byli również dr Robert Rabiej z Instytutu Artystycznego Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Magdalena Zawadzka z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Ekspozycję prezentowaną na wernisażu tworzy ponad 40 prac autorstwa pracowników, studentów i absolwentów Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego, Akademii Sztuki w Szczecinie, Wydziału Artystycznego Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Niektóre z prezentowanych prac trafią do Nencki Art Collection, zbioru sztuki współczesnej Instytutu Nenckiego PAN.

Wystawę można oglądać w Instytucie Nenckiego PAN do 3 lutego br., a następnie w Rzeszowie oraz w Szczecinie.

27 stycznia 2020